Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent przyszedł na świat w roku 1936, w Oranie w Algierii.

Mając 17 lat, w roku 1953, wyjechał do Paryża, aby tam rozpocząć studia w renomowanym Chambre Syndicale de la Haute Couture. Bardzo szybko okazało się, że ma niezwykły talent. Na szczęście w porę zauważyli to właściwi ludzie - Laurent wziął udział w konkursie na projekt „sukienki koktailowej”, który organizowała firma Woolmark. Zdobył tam trzecią nagrodę. W jury konkursowym zasiadał Christian Dior, który zaproponował mu pracę w swym domu mody na stanowisku głównego projektanta.

 

W 1957 roku po śmierci swojego mistrza Yves Saint Laurent został dyrektorem artystycznym firmy i kierował nią jeszcze przez ponad 3 lata. Później, po okresie dużych problemów i zawirowań natury osobistej udało mu się otworzyć swój własny dom mody. Kreując swój styl postawił na wyrafinowanie i awangardę, nie zapominając przy tym o naturalnej elegancji - takie połączenie bardzo szybko zdobyło światowe uznanie.

 

Oprócz dużych sukcesów w świecie mody Yves Saint Laurent swoim nazwiskiem sygnował również perfumy. Na całym świecie znany był jako producent najznamienitszych zapachów w całej historii francuskiego perfumiarstwa.

 

Pierwszy zapach skomponowany przez Yves Saint Laurent dla kobiet, miał nazwę Y i pojawił się w 1964 roku. Następne w kolejności to Rive Gauche z 1971 roku, swoją nazwę wzięły od sklepu pret-à-porter Laurent. Inne kompozycje YSL skierowane do kobiet to Paris z 1983 roku i kolejne: Yvresse, In Love Again oraz Vice Versa.

 

Wypuszczone na rynek w 1977 roku Opium to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i znanych perfum Yves Saint Laurent. Jest to legendarny zapach, wręcz ikona, która śmiało można konkurować z No. 5 Chanel. Zapach symbolizuje zachwyt Orientem. Zawarte w nim nuty śliwki, kolendry, róży, lilii, mirry, sandałowca i cedru pobudzają zmysły, kobiece pasje i emocje.

 

Wyjątkowy zapach YSL Opium i wiele innych sygnowanych znakiem YSL, znajdziecie na półkach naszego sklepu internetowego MultiPerfumeria.pl. Zapraszamy!

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej 

pixel