Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Versace

Gianni Versace jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej znanych kreatorów mody, założycielem firmy Versace. Urodził się w 1946 roku w Reggio Kalabria. Był synem krawcowej. Od małego marzył o projektowaniu. Uczył się pomagając matce prowadzić pracownię krawiecką i sklep odzieżowy. Szyć uczył się tworząc szmaciane lalki z resztek materiału krawieckiego. Pierwszą sukienkę zaprojektował mając 9 lat. Część konfekcji sprzedawanej w sklepie stworzył Gianni, a szyto ją w niedalekiej prowincji La Puglia. Pierwszy swój fason sprzedał, w wieku 17 lat, pięć lat później stworzył kolekcję letnich ubrań podpisaną własnym nazwiskiem, która odniosła wielki sukces i przyniosła ogromne dochody. Często bywał w Londynie i Paryżu, by nabywać nowe wzory, podglądał tam projektantów i uczył się tajników mody.

 

Firma powstała w 1972 roku, gdy Versace zaczął współpracę z włoską Florentine Flowers. Potem pracował jako freelancer m.in. dla De Parisini i innych sławnych włoskich firm. W roku 1974 Versace pokazał pierwszą całkowicie samodzielną linię Complice. Pierwszą firmową damską kolekcję Gianni Versace zaprezentowano w marcu, a kolekcję męską we wrześniu 1978 roku. Kolekcje odniosły pełny sukces i marka Versace stała się jedną z najsłynniejszych i najważniejszych w świecie mody. Stroje Versace pokazywały m.in. Linda Evangelista, Kate Moss i Naomi Campbell.

 

Gianni Versace miał 50 lat, gdy zastrzelił go szaleniec w domu w Miami Beach w 1997 roku.

Dziś marka ma nie tylko własne firmy – Diver, Immagein, Bavers i Giver, lecz też współpracuje z najlepszymi w tej branży: Rosenthal, Sergio Rossi czy Itierre. Obecnie firmą zarządza Donatella Versace, dyrektor artystyczny i główny projektant.

 

Pierwsze perfumy "Gianni Versace" miały zmysłowy szyprowy zapach, wprowadzono je na rynek w roku 1981. W 1984 roku stworzono bliźniaczy zapach dla mężczyzn "Versace l'Homme".

 

W roku 1988 stworzono Gianni Versace Profumi - GIVER PROFUMI S.p.A, dystrybutora perfum marki Versace na cały świat. W tym samym roku Versace wykupił prawa produkcji i sprzedaży swych perfum od marki Yves Saint Laurent, skupił się równocześnie na jakości swoich wyrobów oraz ich spójności z wizerunkiem marki.

 

Zapach "Versace Donna" z 1992 roku też łączy w sobie elegancję i styl Versace, nawiązuje do Wielkiego Krawiectwa "Haute Couture" - są to perfumy uwodzicielskie i luksusowe.

 

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej 

pixel