Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Thierry Mugler

Thierry Mugler urodził się w roku 1948 w Strassburgu, we Francji. Skończył studia na strasburskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest to bardzo niezwykła postać w świecie mody, posiada wiele wszechstronnych zainteresowań. To tancerz, projektant oraz kreator mody kochający piękno w jednej osobie. W 1974 roku założył firmę, którą nazwał swoim imieniem.

 

Swoją karierę zaczynał jako tancerz baletowy, równocześnie zajmując się projektowaniem strojów dla grona najbliższych przyjaciół. W 1974 roku stworzył pierwszą własną etykietę przeznaczoną dla kobiet.

Od tego czasu ten znakomity projektant wszystkie swoje pokazy organizuje z niezwykłą wręcz starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły, dzięki temu bardzo często pokaz zamienia się w swoisty teatr mody.

 

Thierry Mugler posiada także inne oryginalne zainteresowania artystyczne. Jest autorem m. in. dwóch książek („Thierry Mugler" oraz "Fashion Fetish Fantasy"), w których podzielił się z czytelnikami własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi fotografii oraz mody. Jego hobby jest również kinematografia, amatorsko tworzy filmy.

 

W dzisiejszych czasach Thierry Mugler jest przede wszystkim producentem perfum, które są rozchwytywane w całej Europie. W swej bogatej ofercie ma zarówno zapachy damskie, które dodają kobiecości i seksapilu, jak i męskie, które znakomicie podkreślają męską osobowość.

 

W roku 1990 została wprowadzona na rynek jego pierwsza linia zapachów. Najpopularniejszymi wyborami perfumeryjnymi jego autorstwa są m. in. seria Angel stworzona po raz pierwszy w roku 1992. W następnych latach pojawiały się kolejne: Innocent w 1998, B*Men i jego kontynuacja A*Men w 2004 roku, Rose Angel oraz Summer Flash, a także limitowana wersja A*Men Innocent, a w roku 2006 woda kolońska Mugler Cologne. Znanymi perfumami jest także nowoczesny, tajemniczy i oryginalny zapach A men metal - stworzony dla indywidualistów, którzy lubią wyróżniać się z tłumu.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej

pixel