Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Salvatore Ferragamo

Projektant, Salvatore Ferragamo, swoją karierę zaczął w latach 20-tych XX wieku w Ameryce. Jako twórca mody wybrał do tego najbardziej odpowiednie miejsce - został projektantem w hollywoodzkich produkcjach. Wcześniej skończył trwające rok studia zawodowe w Neapolu oraz odbył praktykę w fabryce kowbojek w Bostonie. Młody Salvatore był jednak bardziej ambitny i dobrze wiedział, że błyskawiczny sukces i zachwyt hollywoodzkiego środowiska nie jest szczytem jego twórczych możliwości. Był również świadomy, że jego buty są piękne lecz niekoniecznie wygodne, zaczął więc kształcić się na wydziale anatomii Uniwersytetu Kalifornijskiego.

 

W roku 1927 wrócił do Florencji, gdzie otworzył własny warsztat i zaczął eksperymentować z formą oraz zdobieniami obuwia. Pomimo ostrego światowego kryzysu w roku 1933, w latach 50-tych w jego firmie pracowało już 700 rzemieślników produkujących codziennie 350 par butów. To ogromne powodzenie Salvatore zawdzięczał swojej niczym nieskrępowanej artystycznej wyobraźni, za pomocą której każdą parę kobiecych i męskich butów przemieniał w niepowtarzalne dzieło sztuki. Dzięki przywiązywaniu uwagi do szczegółów oraz jakości wykonywanych butów Salvatore zaczęto nazywać „shoemaker to the stars”.

 

Ferragamo zmarł w roku 1960. Firmą zarządza jego żona Wanda wspólnie z sześciorgiem dzieci: Fiammą, Giovanną, Fulvią, Ferruccim, Massimm i Leonardem. Fiamma odziedziczyła talent po ojcu i jej projekty odnoszą wielkie sukcesy.

 

Kreatywność, pasja i wytrwałość to podstawowe wartości, które w rodzinie Ferragamo przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Obecnie firma Salvatore Ferragamo jest jednym ze światowych liderów w projektowaniu butów, wyrobów skórzanych, akcesoriów, strojów i zapachów. W 2001 roku powstało Ferragamo Parfums S.p.a, produkujące linie perfum Ferragamo. Najsłynniejszą linią perfum jest „F” - linia stworzona dla kobiet o bardzo zmysłowym i kobiecym zapachu, nowoczesnym i klasycznym zarazem. Z kolei męska woda toaletowa posiada orientalno-drzewny ciepły aromat, który doceni każdy wyrafinowany mężczyzna.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej

pixel