Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Paco Rabanne

Paco Rabanne przyszedł na świat w roku 1934 w San Sebastian, w kraju Basków. Jego rodzice byli republikanami, z tego powodu dla bezpieczeństwa postanowili przenieść się do Francji. Tam Rabanne od najwcześniejszych lat dziecinnych miał kontakt ze światem mody. Jego matka pracowała jako szwaczka u Cristobal'a Balenciaga. W czasie studiów na wydziale architektury paryskiej Akademii Sztuk Pięknych młody Rabanne dorabiał, wykonując projekty różnego rodzaju dodatków, takich jak portmonetki albo biżuteria. Z czasem postanowił na poważnie zainteresować się modą i to z nią związać swoje życie. Jako pierwsi jego projektami zainteresowali się w 1966 roku Courrèges, Pierre Cardin, a także Givenchy.

 

W latach 60-tych XX wieku Paco Rabanne zorganizował pokaz swojej pierwszej kolekcji, która zszokowała cały świat mody - jej głównym materiałem był plastik i metal. Jego późniejsze równie niekonwencjonalne pomysły ukazały światło dzienne w czasie pokazu kolekcji zrobionej z papieru, który odbył się w 1967 roku. Rok później Paco Rabanne zaprezentował kolekcję skierowaną do mężczyzn, a wykonaną z aluminium i skóry.

 

W 1969 roku nadszedł czas na komponowanie również zapachów Paco Rabanne. Pierwszymi perfumami w jego kolekcji były Calandre. W 1973 roku Paco Rabanne wypromował swój pierwszy autorski zapach dla mężczyzn, w jego składzie dominowały kwiatowo-drzewne nuty, a sama linia zapachowa nazywała się po prostu Paco Rabanne pour Homme.

 

W 1995 roku swój debiut miał zmysłowy, kwiatowy zapach dla kobiet XS pour Elle. W 1996 roku na rynku pojawił się zapach unisex Paco, zamknięty w butelce wielokrotnego użytku wykonanej z metalu. Dwa lata potem można było zachwycać się cytrusowo-drzewnym koktajlem życia, Paco Energia. W następnym roku swoją premierę miał zapach zupełnie nowej generacji Ultraviolet dla kobiet, a w 2001 roku także dla mężczyzn.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej 

pixel