Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oskary w świecie perfum

Wszystko zaczęło się w 1975 roku, kiedy to Pierre Dinand stworzył projekt kryształowej rzeźby przedstawiającej dwanaście abstrakcyjnych kolumn otaczających krople. Rzeźbę – nagrodę wyprodukowała firma Pochet. Od tego momentu rozwinął się czerwony dywan przed flakonami perfum oraz ich kreatorami. Pierwsza ceremonia zapachowego oskara posiadała tylko 250 uczestników a odbyła się w 1973 roku w Nowym Yorku w Grand Ballroom of the Plaza. Nagrodzono tylko 7 uczestników. Za najbardziej owocne wprowadzenie na rynek zapachów uznano ... Chanel No 19... Każdego roku the Fragrance Foundation organizuje galę oskarową w świecie zapachów. Oskary pod nazwą FiFi awards są przyznawane za najbardziej kreatywne osiągnięcie w przemyśle zapachowym. Impreza stała się światowej sławy symbolem doskonałości zapachowej.

 

Europejskie nagrody FIFI przyznaje się w najważniejszych dla produkcji perfum krajach, obecnie jest to Hiszpania, Włochy, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Australia i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zapachy zdobywają nagrody w kilkunastu kategoriach, ta najbardziej prestiżowa to Gwiazda Roku. Wyróżnione zostaje także opakowanie, flakon, a nawet kampania reklamowa. Przyznaje się również nagrodę specjalną - Galerię Sławy, o którą mogą walczyć zapachy cieszące się popularnością dłużej niźli 15 lat. Coco Mademoiselle Chanel były pierwszymi perfumami w historii FIFI Awards, które uhonorowały tytułem Gwiazdy Roku wszystkie państwa, w których ówcześnie miało miejsce głosowanie, a było to w 2002 roku. Co roku na uroczystości wręczenia nagród bierze udział ponad 1000 członków międzynarodowej społeczności zapachowej. Zapachy są prezentowane przez celebrities ze świata mody, teatru, filmu i telewizji.

 

Podczas tegorocznej gali, odbywającej się jak zwykle w Nowym Yorku, w kategorii kobiece perfumy luksusowe nagrodę zdobyła Gwen Stefani za zapach Harajuku Lovers, a za najpiękniejsze męskie perfumy luksusowe uznano zapach Sean John - I Am King. Pośród zapachów popularnych zwyciężyły: w kategorii kobiecej American Beauty Beloved, a w męskiej McGraw by Tim McGraw. Za najlepszy niszowy zapach uznano Chloé Eau de Perfum, a także Burberry the Beat for Men. W kategorii najpiękniejszych perfum sygnowanych przez gwiazdę zwyciężczynią okazała się Paris Hilton, a miano perfum nadzwyczajnych dostał A Travers Le Miroir Thierry Mugler. Zapachem marki sprzedaży bezpośredniej został Victoria’s Secret Sexy Little Things, a Aquafine uznano za technologiczny przełom roku.

 

W kategorii najlepszej linii kosmetyków do kąpieli i pielęgnacji ciała wybór padł na Angel - Les Parfums Corps by Thierry Mugler. Avon Bond Girl 007, Ma Dame Jean Paul Gaultier i ponownie Harajuku Lovers oraz McGraw by Tim McGraw i 9IX Rocawear zauważono w kategorii na najlepiej zaprojektowane opakowania damskich i męskich perfum popularnych i luksusowych.

 

W kategorii najlepsze kampanie medialne roku bezkonkurencyjni okazali się Juicy Couture z Dirty English for men oraz Estee Lauder z Sensuous for women. Tytuł Gwiazdy Roku otrzymały w tym roku aż dwa zapachy: Davidoff Cool Water for Men oraz Elizabeth Taylor White Diamonds.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej

pixel