Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nino Cerruti

Nino Cerruti przyszedł na świat w 1939 roku. Jego ojciec należał do założycieli fabryki położonej na północy Włoch, która zajmowała się przetwórstwem wełny, a działała ona od roku 1881. W roku 1950, po śmierci ojca, Nino został głównym zarządcą rodzinnego interesu.

 

Po kilkudziesięciu latach doświadczeń w produkowaniu materiałów doskonałej jakości Nino Cerruti zdecydował się stworzyć swoją pierwszą kolekcję ubrań dla mężczyzn. Miało to miejsce pod koniec lat 60-tych. Świat mody określił ją jako rewolucję męskiej mody. W roku 1976 powstała pierwsza kolekcja dla pań.

 

Swój pierwszy firmowy butik, o nazwie Cerruti 1881, projektant otworzył w roku 1967 na paryskiej Rue Royale. Tam również znajdowała się główna siedziba firmy, co zapewniło Cerrutiemu pewną pozycję w samym środku światowej stolicy mody. Rok 1881 stał się symbolem, znakiem rozpoznawczym marki Cerruti, mają ją w swojej nazwie również perfumy Cerruti. Główny zakład fabryczny, Lanificio Cerruti, zajmujący się produkcją materiału, pozostał nadal we Włoszech.

 

Obecnie firmę znamy jako wytwórnię klasycznych garniturów z wełny, które idealnie dopasowują się do wymagań oraz potrzeb ich użytkowników. Cerruti zdobył dużą popularność również jako projektant strojów do filmów. W uszytych przez niego kostiumach występowali m.in. Julia Roberts oraz Richard Gere w „Pretty Woman”.

 

W firmie Cerruti na stanowiskach głównych projektantów pracują głównie młodzi, obiecujący projektanci. Dzięki takiej taktyce marka Cerruti charakteryzuje się nie tylko ugruntowaną pozycją, ale także świeżością i młodzieńczością stylu. W 1964 roku w firmie na stanowisku głównego projektanta zaczął pracować Giorgio Armani, który wcześniej był uczniem Cerrutiego. Dziełem Armaniego była linia męskich ubrań Hitman. Wiosną w 1996 roku, po odejściu z firmy Armatniego, stanowisko głównego projektanta przejął młody, ale bardzo utalentowany Narciso Rodriguez, jednakże w połowie 1997 roku w firmie zaszły kolejne nieoczekiwane zmiany i Rodrigueza zastąpił Peter Speliopoulos.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej 

pixel