Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nina Ricci

Nina Ricci przyszła na świat  w roku 1883. Zdecydowała, że zajmie się projektowaniem ubiorów. Pierwszy własny dom mody stworzyła i prowadziła razem z synem Robertem w stolicy Francji. Sukces przyszedł bardzo szybko, jeszcze przed rozpoczęciem I wojny światowej firma mieściła się w 11-piętrowym budynku, a pracowało w niej 450 osób.

 

Tworząc swoje projekty Nina Ricci zwracała dużą uwagę na osobowość klientów, jej stroje miały ją podkreślać. Promowała bardzo kobiecy styl, który zdecydowanie przeciwstawiał się chłopięcym trendom panującym w ówczesnej modzie dla pań.

 

W czasie II Wojny Światowej firma przestała się rozwijać. W 1945 roku, po zakończeniu wojny, został zorganizowany wielki pokaz, jako symbol odrodzenia się paryskiej mody na świecie oraz hołd dla poszkodowanych. Nazwano to wydarzenie „Teatrem Mody”, bo w ubrania z kolekcji były ubrane lalki. Pokaz odwiedził również Londyn, Nowy Jork oraz Los Angeles.

 

Pragnienie dalszego rozwoju marki i potrzeba zaznaczenia własnej wrażliwości stała się inspiracją dla Roberta Ricci do tworzenia perfum. W 1946 roku powstała firma Parfums Nina Ricci. Pierwszy zapach, Coeur Joie, wydano jeszcze w tym samym roku. Perfumy mają oryginalny flakonik w kształcie serca, który zaprojektował Marc Lalique – przyjaciel Roberta z najmłodszych lat. W roku 1948 Robert Ricci skomponował zapach L'Air du Temps, który dzisiaj określamy jako klasykę perfum. W roku 1952 roku ukazały się perfumy Fille d'Eve, o lekko odurzającym, szyprowym zapachu.

 

W roku 1960 nowe sklepy Nina Ricci zostały otwarte między innymi w Japonii i był to jeden z pierwszych domów mody z Francji, jaki działał w tym państwie.

 

Nina Ricci zmarła w 1970 roku. W roku 1987 Robert Ricci stworzył perfumy o nazwie Nina, jako swoisty hołd złożony ukochanej matce. Rok później zmarł Robert Ricci. Firmę przejął Gilles Fuchs, jego zięć.

 

W 1992 roku stworzono linię kolorowych kosmetyków, która zdobyła wiele nagród. W roku 1996 powstała linia perfum dla młodzieży Les Belles de Ricci, w której skład wchodziły trzy różne wody toaletowe. Był to długo oczekiwany powiew świeżości w firmie Parfums Nina Ricci.

 

W roku 1998, w 50 rocznicę powstania perfum L'Air du Temps, stworzono im niezwykły flakonik z kryształu. W roku 2001 na rynku pojawiły się perfumy Premier Jour, określane jako zapach nowej ery, nowa interpretacja kobiecego seksapilu.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej  

pixel