Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Moschino

Firma Moschino jest dziełem Franco Moschino. Została stworzona w roku 1983. Franco fachu uczył się od najlepszych w branży, m.in. zatrudnił się jako ilustrator w firmach Versacego oraz Armaniego. Pierwszą autorską kolekcję damską Moschino wypuszczono na rynek na przełomie 1984 i 1985 roku.

 

 W następnym roku światło dzienne ujrzała pierwsza kolekcja ubrań dla mężczyzn, a niedługi czas później, w 1986 roku, zaprezentowano pierwsze damskie jeansy sygnowane logo Moschino.

 

W 1987 roku powstały pierwsze perfumy dla kobiet – zachwycające Moschino o orientalnym, ale i delikatnym zapachu. W 1989 roku w Mediolanie powstał pierwszy dom mody pod nazwiskiem Moschino, który bardzo szybko stał się jednym z najsłynniejszych domów mody pośród producentów damskich i męskich ubrań, także perfum. Seria sukcesów została przerwana w 1994 roku przez nagłą śmierć założyciela firmy.

 

Kilka lat później firmę przejęła grupa Aeffe Fashion Group, która ma już w swoim posiadaniu takie prestiżowe marki jak Authier, Blugirl, Albert Ferretti, Jean Paul Gautier i Pollini. Wszystkie komponowane przez Franco zapachy szybko zasłynęły swoją nietuzinkowością – każdy z nich jest pełen ironii, fantazji i humoru. Do najbardziej popularnych należą zapachy: Funny (perfumy przepełnione życiem i radością - świeże, romantyczne, a zarazem niezwykle zmysłowe, idealne dla młodej błyskotliwej i dowcipnej kobiety o pogodnym charakterze, dowcipnej), I Love, Love (zapach rozkwitając bukietem pogodnych i żywych nut cytrusowych od pierwszego momentu po użyciu wywołuje długo utrzymujące się uczucie radości, szczęścia i miłości) oraz Cheap and Chic (świeże połączenie nut kwiatowych, drzewnych i wodnych tworzy zapach z jednej strony otulający i ciepły, a z drugiej orzeźwiający i świeży).

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej 

pixel