Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lanvin

Lanvin jest najstarszym domem mody w Paryżu. Założyła go zaledwie 23-letnia Jeanne Lanvin w roku 1889. Na początku był to jedynie sklep z kapeluszami. Wyśmienite pomysły Jeanne, zaczynając od Haute Couture w roku 1909, przez kolekcję dla panów wystawioną w roku 1926, zrobiły z niej prawdziwą ambasadorką francuskiego stylu i elegancji, a jej niepozorny zakład przekształciły w imperium mody.

 

Do największych pasji życiowych Jeanie należało komponowanie perfum oraz tworzenie mody. Lubiła również styl Art Déco, jego elementy bardzo często były obecne w jej projektach. Jeanne Lanvin wielokrotnie była w jury licznych wystaw. Za swoją pracę promującą francuską modę Jeanie dostała w roku 1926 prestiżowe odznaczenie - Order Kawalera Legii Honorowej, a w 1938 roku, mając 71 lat została odznaczona równie prestiżowym Orderem Oficera Legii Honorowej, który wręczył jej wielki francuski dramaturg Sacha Guitry.

 

Jeanie bardzo fascynował sam proces komponowania perfum. Z tej fascynacji w roku 1924 zrodziło się Lanvin Parfums zajmujące się produkcją autorskich perfum. W tym samym roku powstały również pierwsze perfumy sygnowane nazwiskiem Lanvin - Mon Peche (Mój Grzech). Kolejnym arcydziełem zapachowym, dla stworzenia którego inspiracją była Marguerite - córka Jeanie, są perfumy Arpege stworzone w 1927 roku. Uważa się je za jedne z perfumiarskich światowych arcydzieł. Mają one niepowtarzalny owocowo-kwiatowy zapach przeznaczony dla wytwornej i dyskretnej kobiety przepełnionej pozytywnymi uczuciami. Na flakonie Arpege znajduje się rzeźba przedstawiająca Jeanne razem z córką, obie w sukniach balowych. W 1954 roku ten wizerunek został nowym znakiem firmowym Lanvin.

 

Madame Lanvin zmarła w 1946 roku, a dzieło jej życia kontynuowała jedyna córka. W 1997 roku wypuszczono na rynek linię eleganckich wód toaletowych dla mężczyzn Lanvin L'Homme o przyjemnym, relaksującym zapachu, który wyróżnia z tłumu mężczyznę ceniącego jakość i oryginalne wzorce. W 2000 roku miały swoją premierę damskie perfumy Oxygene, a w kolejnym roku można było zachwycać się męską wersją tego zapachu. Oba zapachy charakteryzuje niezwykła świeżość przypominająca zapach powietrza tuż po burzy, perfumy nie tracą przy tym nic ze swej niezwykłej elegancji, charakteryzującej od zawsze markę Lanvin.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej 

pixel