Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lacoste

Historia marki Lacoste rozpoczęła się w 1926 roku. Jej późniejszy właściciel, Rene Lacoste, w czasie wygranych przez siebie mistrzostw świata w tenisie US Open grał w samodzielnie zaprojektowanej koszulce, z lekkiego i przewiewnego materiału potocznie nazywanego jersey petit piqué. W następnym roku w czasie zawodów o Puchar Davisa amerykańska prasa nadała René przezwisko „the Alligator”, z powodu wygranego zakładu o walizkę zrobioną z krokodylej skóry. Potem aligator stał się rozpoznawalnym na całym świecie znakiem firmy Lacoste, szanowanym przez każdego sportowca, a zwłaszcza zwolenników tenisa.

 

Gdy w roku 1933 Rene Lacoste zakończył swoją sportową karierę, wspólnie z Andre Gillier'em, który był największym producentem dzianin we Francji, założyli firmę La Societe Chemise Lacoste. Rene projektował przede wszystkim białe koszulki do tenisa, które szyto z miękkiego materiału. Miały one krótki rękaw oraz logo z zielonym aligatorem z zakręconym do góry ogonem. Po wielkim sukcesie firma rozszerzyła ofertę również o koszulki żeglarskie oraz do golfa, a w 1951 roku wypuściła na rynek pierwsze kolorowe koszulki. Wówczas w koszulki Lacoste zaczęli ubierać się także „zawodowcy”. Elegancja, jaką promuje Lacoste, od 75 lat jest nieprzerwanie duszą mody tenisowej. Możemy się o tym z łatwością przekonać, śledząc Roland Garros albo Wimbledon.

 

Obecnie firma Lacoste jest producentem najwyższej jakości odzieży sportowej, obuwia, okularów, zegarków, wyrobów skórzanych oraz perfum. W 1984 roku firma rozpoczęła sprzedaż perfum od linii Lacoste. Następnymi zapachami były Land, Eau de Sport, Booster, Lacoste Junior, Lacoste 2000 (w wersji dla kobiet i mężczyzn), Lacoste Green, Lacoste Red, Lacoste White oraz Lacoste Pour Homme (2002) i Lacoste Pour Femme (2003). Zarówno damskie, jak i męskie zapachy mają bardzo sportowy charakter – są świeże, pełne dynamiki i energii, budzą nie tylko sportowe emocje. Skomponowano je z myślą o ludziach, którzy prowadzą niekonwencjonalny styl życia, lubią sport i przede wszystkim - cenią klasę.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej

Polecane

pixel