Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Joop!

Joop! jest największą firmą, jaka zajmuje się przemysłem perfumeryjnym na niemieckim rynku. Swoją nazwę Joop! wzięła od nazwiska założyciela. Wolfgang Joop przyszedł na świat w roku 1944 w Poczdamie. Studiował psychologię reklamy, historię sztuki oraz pedagogikę na Uniwersytecie w Braunschweigu. Jego kariera rozpoczęła się w roku 1970, kiedy to wspólnie z żoną Karin wzięli udział w konkursie mody sponsorowanym przez niemieckie czasopismo „Constance” i zdobyli w nim trzecią nagrodę. Dzięki temu sukcesowi Joop dostał propozycję pracy na stanowisku redaktora działu mody w wydawnictwie dla kobiet „Neue Mode”. Porzucił jednak to zajęcie w 1971 r., bo poprzez codzienne obcowanie z modą poczuł potrzebę tworzenia projektów autorskich zarówno jako dziennikarz, jak i projektant.

 

Międzynarodowy przełom osiągnął w roku 1978, dzięki stworzeniu kolekcji futer na zamówienie firmy Revllon, którą New York Times nagrodził tytułem "Prussian Designer", co było aluzją do jego brandenburskich korzeni. Niedługo potem powstała również jego damska kolekcja pret-a-porter, a później także dodatki, takie jak okulary, paski czy torebki. W roku 1982 Joop! został wyróżniony prestiżową Fil D'Or, najwyżej cenioną nagrodę w świecie projektantów mody, a w 1983 roku zdobył Golden Spinning Wheel.

 

Pierwsze perfumy, Joop! Femme, miały swoją premierę w roku 1987. Ten wyjątkowo zmysłowy zapach cieszył się niesamowitą popularnością w Niemczech. To luksusowe, lekko orientalne perfumy dla kobiet seksownych i eleganckich. Jego męska wersja jest bardzo zmysłowa i pełna kontrastów, znakomicie pobudza umysł i ciało. Wszystkie zapachy Joop! charakteryzuje wyczucie chwili oraz nastrojów.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej 

pixel