Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać najlepszy zapach?

Nikt z nas nie może powiedzieć, że ma jeden zapach, że jeden zapach wyraża nas samych. To tak jakby ubierać się przez dwanaście miesięcy w roku w tę samą sukienkę czy identyczny garnitur. Inne perfumy stosuje się o poranku, inne o zmierzchu, inaczej powinniśmy pachnieć latem, a jeszcze inaczej zimą, a każde z tych pachnideł wyraża nas samych i naszą osobowość.

 

Oferta MultiPerfumeria.pl zawiera tysiące linii zapachowych i setki odmian perfum. Bardzo trudno z tylu propozycji wybrać perfumy odpowiednie dla siebie. Istnieje jednak kilka zasad, które mogą nam w tym pomóc.

 

Dobór właściwego zapachu jest warunkowany kilkoma czynnikami, o których warto wiedzieć. Prezentujemy je szczegółowo poniżej. Pamiętajmy jednak, że dobór perfum jest sprawą wysoce indywidualną, zależy nie od sztywnych reguł, ale przede od naszych upodobań. Zapach musi nam pasować, musimy dobrze się w nim czuć, musi tworzyć z nami pewną całość, wtedy dopiero jest pewność, że wybraliśmy odpowiednie perfumy.

 

1. Typ urody

 

Osoby o cerze śniadej i tłustej powinny dobierać zapachy niezbyt intensywne, ponieważ na ich ciele łatwiej się one utrwalają. Przy cerze suchej i jasnej wskazane są zapachy skondensowane, bo inne na takiej skórze szybko wietrzeją.

 

Z drugiej strony uważa się, że brunetki mają ognisty temperament i są bardziej zmysłowe, dlatego powinny sięgać po perfumy ciężkie i orientalne. Blondynkom zaś, jako osobom delikatnym, pasują lżejsze, kwiatowe wonie.

 

2. Styl życia i usposobienia

 

Jeśli lubimy sportowy styl życia a weekendy chętniej spędzamy na świeżym powietrzu, nosimy lekkie, zwiewne, niekrępujące ruchów ubrania i jesteśmy optymistycznie nastawieni do świata, to do naszego radosnego usposobienia świetnie pasują świeże, cytrusowe zapachy. Podkreślają one nasz temperament i dodają wigoru.

 

Dla kobiet, które zawsze są eleganckie i nigdy nie wychodzą z domu bez makijażu, mają nienaganną fryzurę i dobrze skrojone ubranie ze szlachetnego materiału, nie gonią ślepo za modą, potrafią wybrać z niej to, co najlepsze, mają spore grono znajomych i potrafią zrobić na nich wrażenie, polecane są perfumy zawierające pikantne drzewno-korzenne nuty. To doda nam wigoru i pewności siebie.

 

Jeśli zaś lubimy flirtować (czasami nieświadomie), jako kobiety jesteśmy uwodzicielskie, nawet w kobiecym gronie, odważnym strojem umiejętnie podkreślamy atuty figury, lubimy być w centrum zainteresowania, to odpowiednie dla nas będą gorące, zmysłowe zapachy.

 

3. Wiek

 

Do ludzi młodych bardziej pasują delikatne, świeże orzeźwiające zapachy, a dla osób starszych mocne, słodkie i zdecydowane aromaty.

 

4. Charakter

 

Osoby stanowcze i pewne siebie używają perfum mocnych i intensywnych. Osoby delikatne wybierają zapachy słodkie i lekkie.

 

5. Pory dnia i pory roku

 

W ciągu dnia używamy zazwyczaj delikatniejszego zapachu niż wieczorem. Latem mocne i aromatyczne perfumy zamieńmy na dyskretną woń wód odświeżających i toaletowych – do swoich ulubionych perfum powróćmy ewentualnie wieczorem. Zimą możemy znowu przypomnieć sobie o bardziej intensywnych perfumach.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej

pixel