Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Givenchy

Dom mody Givenchy opiera się na 2 głównych filarach - modzie i kosmetykach zapachowych.

Założycielem firmy jest Hubert de Givenchy, projektant znany ze swojego wyrafinowanego stylu połączonego z niebywałą fantazją. Givenchy to szyk wyznaczany przez arystokratyczny francuski styl, dodatkowo ożywiony przez dobry smak oraz przepych.

 

W 1957 roku Givenchy stworzył perfumy specjalnie dla ówczesnej młodej gwiazdy amerykańskiego kina - Audrey Hepburn. Wspólnie wynaleźli „styl Givenchy”, w którym francuska elegancja spotyka się z amerykańskim blaskiem, jest to kombinacja wielkiego doświadczenia i oszałamiającej nowoczesności. Perfumy te początkowo miały nazwę Audrey. Projektant wstrzymał się z wprowadzeniem perfum aż rok, by ten niepowtarzalny zapach należał wyłącznie do Audrey. Kiedy wprowadził je na rynek miały już inną nazwę L’ Interdit, jako upamiętnienie zdziwienia i wdzięczności samej aktorki. Sama nazwa sugeruje, że zapach jest tak zniewalający, że powinien być zakazany.

 

Zapachy Givenchy są bardzo zmysłowe, odurzające wyrazistymi nutami kwiatów, ale jednocześnie harmonijne. Bardzo często są powiązane z osobami, których piękno pochodzi prosto z serca, dlatego niosą w sobie tak wiele pozytywnych emocji, które są inspiracją dla wielu innych osób. Zapachy Givenchy takie jak: Ysatis z 1984, czy Amarige z 1991, oraz Organza z 1996 z powodzeniem uchodzą za wizytówkę swoich czasów.

 

W 2003 roku powstał nowy zapach Givenchy Very Irrésistible, promowany przez kolejną młodą amerykańską aktorkę Liv Tyler, połączył w sobie kobiecość i śmiałość, odnawiając związek pomiędzy kinem a modą. Nuty tych perfum niosą w sobie harmonię i luksus, mogą śmiało zostać zapachową wizytówką XXI wieku.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej 

pixel