Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Davidoff

Perfumy tej marki zdobyły uznanie na całym świecie. Firmę założył Zino Davidoff. Projektant urodził się w Kijowie w 1906 roku. Pięć lat później wraz z rodziną przeniósł się do Genewy. Jego ojciec, który był właścicielem sklepu tytoniowego, od dzieciństwa rozbudzał w synu zamiłowanie do cygar i wprowadzał go w tajniki wiedzy na ten temat.

 

Dziewiętnastoletni Zino, oczarowany światem tytoniu, w którym wyrastał, wyjechał na Kubę - kolebkę cygar, aby tam poznać tradycje oraz techniki ich produkcji. Po swoim powrocie przekonał ojca do nowego pomysłu - otwarcia działu cygar. Marka Davidoff bardzo szybko przypadła do gustu klientom i natychmiast stała się popularna.

 

Pod koniec II Wojny Światowej Davidoff zaczął wytwarzać własne cygara. Świetnym pomysłem okazało się nazwanie jego produktów nazwami winnic francuskich. Problemem okazało się uzyskanie zgody od właścicieli. Jednak po wysłaniu do nich próbki cygar z widniejącymi rysunkami ich wspaniałych posiadłości, szybko zmienili zdanie. W 1970 roku marka Davidoff trafia w ręce dr Ernsta Schneidera, który wykupił do niej prawa. Wkrótce działalność rozszerzyła się o produkcję innych luksusowych akcesoriów, później dołączyły do nich perfumy. W roku 1984 na rynku pojawił się pierwszy zapach z marki Davidoff - Davidoff Classic. Dwa lata później, w roku 1986, na rynku ukazał się zapach nazwany na cześć założyciela marki Zino Davidoffa. W roku 1988 wyprodukowano najsłynniejszy zapach tej marki - Davidoff Cool Water. Ten popularny męski zapach należy do czołówki światowych zapachów i cieszy się dużą popularnością.

 

W 1996 roku marka Davidoff wyprodukowała pierwszy zapach dla kobiet - Davidoff Cool Water Women. Mimo upływu czasu i śmierci założyciela, Davidoff pozostaje jedną z najbardziej znanych i luksusowych marek na świecie.

 

Produkty tej marki znajdziecie również na półkach MultiPerfumeria.pl.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej

pixel