Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Christian Dior

Christian Dior urodził się w 1905 roku, początkowo zajmował się projektowaniem kapeluszy i sukien. II wojna przerwała jego plany, bo został wcielony do wojska. W 1941 roku wrócił do Paryża, gdzie pracował u projektanta Luciena Kalonga. Po pięciu latach dzięki pomocy magnata Marcela Boussaca otworzył własny dom mody - Dior. W latach następnych razem ze swoim przyjacielem Serge Heftler Louiche rozszerzyli działalność o produkcję perfum.

 

Pierwsze perfumy Diora to Miss Dior o zapachu zielono-kwiatowo-szyprowym. Były one odzwierciadleniem nowego stylu tzw. New Look. Sam Dior tak opisał swoje pierwsze perfumy: "Stworzyłem te perfumy jako ulotne dopełnienie moich strojów, żeby otoczyć kobietę smugą marzeń". Perfumy tej marki są magiczne i niepowtarzalne. Miss Dior w kryształowym flakonie została wypuszczona na rynek tylko w dwunastu egzemplarzach. Kolejne perfumy marki Dior to Diorama (1949), Eau Fraiche (1953), Diorissimo (1956), Diorling (1963). W roku 1966 Dior wyprodukował pierwszą wodę kolońską dla mężczyzn Eau Sauvage.

 

Poison - następne perfumy - cieszyły się w latach 80-tych XX w. wielką popularnością. Stały się zapachową wizytówką tamtych lat. W latach dziewięćdziesiątych firma wyprodukowała Fahrenheit dla mężczyzn, Dune - morskie perfumy dla pań oraz Trende Poison - bardziej łagodne niż znane wcześniej Poison.

 

Nikt jak Dior nie umie połączyć nowoczesności z bogactwem i przepychem. Zapachy Eau Sauvage, Poison, J’adore uwidaczniają to, co najlepsze zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Kobieta według Diora powinna wyglądać i czuć się jak księżna, dlatego jego perfumy kojarzone są z luksusem oraz doskonałym wyborem. Zdaniem samego projektanta perfumy powinny wyrażać ducha czasu, odzwierciedlać aspiracje, mentalność ludzi swojej epoki, jednocześnie pozostając wciąż modne.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej

pixel