Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Calvin Klein

Calvin Klein to amerykański projektant, który od dzieciństwa interesował się projektowaniem odzieży, szczególnie damskiej. W roku 1968 zakłada pierwszą firmę zajmującą się projektowaniem odzieży dla kobiet. Następnie rozszerza swoją ofertę o koszulki, bieliznę, obrusy, czy wreszcie perfumy. Produkcja perfum jest jednym z najbardziej dochodowych działów tego domu mody. Perfumy stały się światową marką i wizytówką domu mody. Kobiety pokochały zapachy CK, co przelicza się na milionowe zyski. 

 

Pierwsze perfumy Calvina Kleina - Obsession, od razu osiągnęły sukces. Sam projektant tworząc ten zapach chciał wyrazić poprzez niego własną obsesję pracy i swobody seksualnej. Perfumy zamknięte zostały we flakoniku przypominającym indiański kamień modlitewny. Ten pobudzający zmysły seksowny zapach jak mówi sam projektant ma za zadanie „wywołać zmysłowość i żar kobiety, która poddaje się pasji”. Następnie na rynku pojawiła się lżejsza wersja Obsession – Sheer Obsession. Inne zapachy to Obsession Night - dla młodych wyrafinowanych kobiet, pełnych życia i skłonnych do eksperymentów, lubiących seksowny i zmysłowy zapach. Sekret Obsession to zapach owocowy, bardzo tajemniczy, zapach zakazanych owoców i woń drzew, który wprowadza kobietę w świat ludzkich tajemnic.

 

W latach 90-tych XX w. Calvin Klein stworzył nowoczesny zapach uniseks - perfumy o nazwie One. Idealnie wpisały się one w trendy tamtej epoki. Modne były wtedy zapachy lekkie, ozonowe. CK One to świeży zapach bergamotki, kardamonu, ananasa, melona, ambry, piżma, fiołka, mięty i mchu drzewnego. Kampania reklamowa zapachu głosiła hasła aseksualności i szacunku dla odmienności, a zarazem jedności wszystkich bez względu na kolor skóry czy płeć. Nowy zapach najchętniej kupowany był przez młodzież. W 1992 roku pojawił się kolejny zapach uniseks CK Be. Tutaj przeważały nuty kwiatowo-drzewne, a inspiracją były osoby, które nie boją się podejmować odważnych decyzji.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej

Polecane

pixel