Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bvlgari

Założycielem marki Bvlgari był Sotirio Bvlgari, który z pochodzenia był Grekiem. Pierwszy sklep otwarzono w Rzymie w 1884 roku, mieścił się on na ulicy Sistina. W 1905 roku otworzył kolejny sklep „Old Curiosity Shop” przy ulicy Dei Condotti 10. Nazwa sklepu pochodzi od powieści Karola Dickensa.

 

Dzięki własnemu oryginalnemu stylowi wyroby jubilerskie Bvgari zyskały grono bogatych wielbicieli. Bardzo szybko marka zdobyła uznanie na świecie i rzesze wiernych klientów. Po śmierci założyciela firma przeszła w ręce synów Georgio i Constantino. Swój styl oparli oni na klasycznej sztuce greckiej i rzymskiej. To odzwierciedlenie włoskiego renesansu i włoskiej szkoły jubilerskiej XIX w. W latach 70-tych XX wieku otworzyli oni sklepy w Nowym Yorku, Paryżu, Genewie oraz w Monte Carlo. Rozszerzono ofertę o produkcję luksusowych zegarków. Powstała fabryka Time w Szwajcarii, gdzie aż do dzisiaj produkowane są zegarki tej firmy.

 

W latach 90-tych firmą zaczyna kierować Francesco Trapani. To on rozszerzył zakres działalności o produkcję perfum, jedwabnych apaszek i okularów słonecznych. Pierwsze perfumy wyprodukowano w 1992 roku. Był to zapach Eau Parfumee. To zapach dla kobiet lubiących harmonię. Unikalna mieszanka świeżych kwiatów i zielonej herbaty. Firma produkuje nie tylko zapachy dla kobiet i mężczyzn, ale również dla dzieci. To wspaniały dobór składników dający wyrafinowany i niepowtarzalny zapach jednocześnie dzięki prostocie flakonów zachowuje swoistą harmonię.

 

Zapach Green Jade Omnia to zapach, który wzorowany jest na chińskim kamieniu nefrycie będącym symbolem insygniów cesarskich i obiektem kultu religijnego. Zapach ten adresowany jest do młodych i naturalnych kobiet. Jego nuty są tak delikatne i rześkie, że przypominają wiosenne poranki. Ten zapach tworzy biała peonia, nasturcja, grusza i jaśminowiec.

 

Inne zapachy tej marki to: Eau Perfumee au the Blanc, Eau Perfumee au the Rouge.

Bvlgari Classics: Bvlgari pour Femme, Rose Ecssentielle, Jasmin Noir, Violle de Jasmin, Bvlgari pour Homme, Bvlgari pour Homme Soir.

BLV: BLV pour Femme, BLV pour Homme, BLV Notte pour Femme, BLV Notte pour Homme.

Omnia: Omnia, Omnia Crystalline, Omnia Ametyhste.

Omnia Green Jade: Omnia Green Jade.

Aqua pour Homme: Aqua Pour Homme, Aqua pour Homme Marine.

Black: Black Petits et Mamans: Petits et Mamans.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej

pixel