Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Burberry

Burberry to typowa marka angielska, marka prestiżowa, która posiada rekomendację Rodziny Królewskiej. Założył ją w 1856 roku Thomas Burberry. Zaczął od niewielkiego sklepu z odzieżą w Hampshire w Wielkiej Brytanii. W 1890 roku Burberry otwiera pierwszy sklep w Londynie. To on wymyślił żeby z nieprzemakalnego materiału trencza w beżowo-czarno-czerwono-biało kratkę uszyto doskonałe a obecnie znane na całym świecie płaszcze. The Burberry Check - kratka stała się znakiem towarowy marki w 1924 roku. Burberry w swoje stroje ubierał wszystkich - zaczynając od żołnierzy armii brytyjskiej poprzez najsłynniejszych podróżników, po zwyczajnych Brytyjczyków. Kratka stała się więc symbolem Burberry. Słynny trencz Burberry nosiła m.in. Marlene Dietrich..

 

Pierwsze zapachy marki Burberry to linie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn  Touch for Women i Touch For Men (2000). Trzy lata później wyprodukowano Brit (2003) przeznaczony dla kobiet, rok później Brit for Men. Po wspaniałym sukcesie Brit stworzono ich męską wersję. Intensywnie pociągający zapach świeżych mandarynek plus ciepły zapach imbiru, dzikiej róży i drzewa cedrowego - to kwintesencja męskiej elegancji.

 

Burberry to nie tylko klasa i elegancja, to również temperament, na co dowodem są Tender Touch Women, oraz Brit Red. Brit Red to mieszkanka zapachowa dla odważnych i silnych kobiet, pełnych zmysłowości. Orientalno-kwiatowy zapach doda emocji i przeniesie nas w świat fascynującego i tajemniczego orientu.

 

Perfumy Brit to wizytówka i ikona tej marki. Kobieta używająca Brit to radosna indywidualistka, czasami skandalizująca a zarazem urocza. Bywa nieprzewidywalna jednak jest pewna siebie autentyczna, fascynująca i seksowna. Stylowa, ale bez większego wysiłku. Wyjątkowa kobieta ciesząca się życiem, charyzmatyczna i pełna werwy. To wszystko opisuje zielono-orientalny zapach Brit, tutaj musującą limonka i lodowe nuty gruszki otoczone rześkimi zielonymi migdałami splatają się z białą piwonią, ambrą, zapachem drzewa mahoniowego, wanilią, bobem tonka i bursztynem. Flakony perfum ozdobione są w charakterystyczną kratkę w kolorze brązowym. Po raz pierwszy zastosowano tą technikę przy produkowaniu buteleczki. Natomiast wody toaletowe Burberry opakowane są w prosty elegancki flakon również w kratkę, jednak w jaśniejszą - w kolorze bieli.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej

pixel