Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aromaterapia

Termin „aromaterapia” został stworzony przez francuskiego chemika Rene - Maurice Gatefosse. Był on badaczem olejków eterycznych, napisał książkę, w której opisał ich właściwości. Z historycznego punktu widzenia "aromaterapia" jest towarzyszką człowieka od zarania dziejów, zapachy mieszano i używano już w czasach sumeryjskich, kilka tysięcy lat przed naszą erą. Do tego celu używano wtedy mirtu i tymianku i innych wonnych substancji.

 

W dzisiejszych czasach aromaterapia jako alternatywna dziedzina lecznicza przeżywa swoisty boom i rozwija się w bardzo szybkim tempie. Widoczne jest to zwłaszcza w zachodniej Europie, USA i Japonii. Najogólniej mówiąc aromaterapia jest połączeniem zielarstwa i medycyny naturalnej. Podczas zabiegu aromaterapii do organizmu chorego pacjenta zostają wprowadzone czynne biologicznie substancje zapachowe pochodzące z roślinnych olejków eterycznych. Może to mieć miejsce poprzez inhalacje, masaże, kąpiele, okłady, kompresy itd.

 

Aromaterapia jest świetnym dodatkiem wspierającym kuracje antybiotykowe, ponieważ stosowane w niej olejki eteryczne mają właściwości antyseptyczne. Zabiegi aromaterapii dążą do tego, aby poprawić kondycję całego organizmu, przywrócić mu utraconą równowagę oraz pobudzić jego uśpione naturalne siły odpornościowe.

 

Copyright © MultiBOX24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

powrót do menu

powrót do strony głównej

 

pixel